Mardin’de ilginç olay! Kuzenine çarptı, ayağını kırdı…

DHA

Mardin’in Kızıltepe ilçesi Şenyurt yolu üzerinde ilginç bir olay meydana geldi.

Şoförlük yapan Burhan Çeçen, park ettiği tırına doğru giderken, plakasız beyaz bir otomobille gelen amcasının oğlu C.Ç.’nin çarpması sonucu yaralandı.

İhbarla yerine sağlık ve güvenlik güçleri sevk edilirken, hastanede tedaviye alınan Çeçen’in kırılan ayağı alçıya alındı.

Burhan Çeçen kuzeninden şikayetçi oldu. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde ise C.Ç.’nin, 10.45’te otomobiliyle tır parkının arkasına gelerek durduğu ve aracından inerek plakalarını söktüğü görüldü.

Ardından tekrar otomobiline binen C.Ç.’nin hareket ederek, 10.48’de tır parkının önüne gelip Burhan Çeçen’e çarparak kaçtığı görülüyor.

“Bu şahıslarla husumetim vardır”

Hastane polisine verdiği ifadesinde kuzeni C.Ç.’nin kendisini yaklaşık 5 ay önce ölümle tehdit ettiğini belirterek, “Bu konu ile ilgili jandarmaya ifade vermiştim. Şenyurt yolu üzerinde bulunan Aksoy tır parkında aracımı almak için yaya olarak gittiğim esnada, amcamın oğlu C. Ç., kullandığı plakasız beyaz bir otomobil ile hızla üzerime gelerek kasten bana çarptı. Yol kenarındaki çöp konteynerine çaptım ve yolun kenarına yuvarlandım. Beni öldü zannedip uzaklaştı. Hemen ardından C.’nin kardeşi S.Ç. transit bir araçla gelip camın indirerek bana baktı ve gitti. Daha sonra ağabeyi N.Ç. bir otomobille gelerek bana baktı ve gitti.

Daha sonra yakınlarıma haber verdim, çevredeki vatandaşlar 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verdi. Ambulans gelip beni aldı ve Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne götürdü. Benim bu şahıslarla husumetim vardır. Beni kasten öldürmeye çalıştılar. Bu şahıslar bana pusu kurdular ve öldürmeye çalıştılar.” dedi. Çeçen’in şikayeti üzerine savcılıkta ifade veren C.Ç., olayın ‘kaza’ olduğuna dair ifade verdikten sonra serbest kaldı.

“3 araçla pusu kurmuşlar”

Hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilen Burhan Çeçen, olayın cinayete teşebbüs olduğunu söyledi. Çeçen, yaklaşık 15 gün önce de arazi sulamak için kullandıkları kuyularına 2 el bombası atıldığını belirterek, C.Ç. ve kardeşlerinin tehlikeli olduklarını ve tekrar kendisini öldürmeye çalışacaklarından korktuğunu anlatarak, “Bunlar etrafımda 3 araçla pusu kurmuşlar. Hastanede savcılık ifademi gece aldığı zaman köye ve şehir merkezlerindeki adreslerine güvenlik güçleri baskın yaptı. Ama saklanmışlardı, gece onları yakalayamadılar. Ertesi gün savcılığa gidip ‘kaza’ şeklinde ifade verip, elini kolunu sallayarak gitmiş.

Bir daha böyle olay yapacaklarından koktuğum için adaletin yerini bulmasını istiyorum. Bunlar amca çocuklarımızdır ve aramızda husumet vardır. Bunlar 15 gün önce de arazi sulama kuyumuza 2 tane el bombası atmışlar. Daha bunun acısını üzerimizden atamadan, gelip beni öldürmeye teşebbüs ettiler. Bunlar tehlikeli insanlardır, bunların yakalanmasını istiyoruz.” dedi

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x