Çocuğumun katili bu pazar beni hatırlar mı?

Gezi eylemlerinde polisin attığı gaz fişeğiyle yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, Çorlu Tren Faciası’nda hayatını kaybeden Oğuz Arda Sel’in annesi Mısra Öz ve Şanlıurfa Suruç’ta AKP’li İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının silahlı saldırısında 2 çocuğunu ve eşini kaybeden Emine Şenyaşar, Anneler Günü öncesi ‘’adalet’’ talebini yineledi.

“Adalet ararken adaletsizliğe düştüm”

Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, adalet arayışlarının 10 yıldır sonuçsuz kaldığını belirterek şunları söyledi:

“Katile 16 yıl verdiler ama hâlâ dışarıda. Lütfen artık çocuklara kıymayın, anneleri yetim bırakmayın. Katili bir an önce yargılansın, yetti artık bu işkence bana. Ben yargılanıyorum, adalet ararken adaletsizliğe düştüm. Artık dayanamıyorum ben, katili elini kolunu sallaya sallaya geziyor. Bu pazar günü eminim ki o katil çocuğuna hediye verip annesinin Anneler Günü’nü kutlayacak. Acaba beni, oğlumu hatırlar mı? Hatırlamıyorsa, buradan görürse bir zahmet benim oğlumu hatırlasın. Lütfen kıymayın artık bu çocuklara, çekin artık elinizi çocuklarımın üstünden.”

“Anne ve çocukları kimse ayırmasın”

Oğuz Arda Sel’in annesi Mısra Öz, oğlu olmadan geçirdiği 6. anneler Günü olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

“Lütfen bu anneler gününde annesiz büyümek zorunda kalan, annesini kaybeden ya da evladından ayrı düşen biz anneler için biraz hassasiyet gösterin. Unutmayın acı bedeller ödeyerek verdiğimiz bu zorlu mücadele bir daha kimse anne ve çocukları birbirinden ayırmasın diye. Tüm annelerin Anneler Günü kutlu olsun.”

“Adaleti herkes için istiyorum”

2 çocuğunu ve eşini kaybeden Emine Şenyaşar Adalet Bakanlığı önünde oturma eylemi Anneler Günü’nde de devam etti. Şenyaşar şöyle konuştu:

“Adaleti herkes için istiyorum. Çıkıp sizin derdiniz nedir demiyorlar. Bize zulüm ediyorlar, 6 senedir böyle geziyorum. Ailemin hepsini öldürdüler. Bunu yapanlar dışarıda geziyor bize de zulüm ediyorlar. Çocuğum serbest bırakılana kadar ben buradan gitmiyorum. Çocuğumu bırakmayana kadar bu kapıyı kilitli tutmaya devam edecekler. Anneler gününde de buradayım. Anneler ağlamasın, ben adaleti herkes için istiyorum. Adalet gelsin, adaletimiz doğru olsun. Hapisler dolmuş, fakir fukaraların hepsini tutuklayıp boşuna içeri atmışlar. Bir af getirsinler bir iyilik yapsınlar. Bu zulüm nereye kadar devam edecek?’’ 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x